Gdańsk i okolice

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot

Trójmiasto, czyli najsłynniejsza w Polsce aglomeracja. Liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że Gdańsk, Gdynia i Sopot oraz pobliskie miejscowości kuszą rzeszę turystów. Oto najważniejsze z nich.

Gdańsk

Leżący nad Zatoką Gdańską jest znakomicie działającym ośrodkiem kulturalnym i akademickim. To miasto o niezwykle bogatej historii, które kusi mnogością średniowiecznych zabytków. Piękne kamienice, to tylko niektóre spośród nich. Gdańsk to również miasto pełne kawiarni i restauracji tętniących życiem. Jeśli dodać do tego liczne imprezy kulturalne, z koncertami na czele, jawi się przed nami cudowna atmosfera miasta. Informacje na temat atrakcji można poszukać w punktach Informacji Turystycznej.

Gdynia

Młode miasto, lecz o niezwykle ugruntowanej pozycji. Uroku temu niezwykłemu miejscu dodaje atrakcyjne położenie wśród zielonych lasów i w pobliżu malowniczej zatoki. Choć Gdynia jest to miasto młode, nie znaczy to że nie ma za sobą pięknej historii, z czasów gdy miasto to było nadmorską wsią. Znajdują się tu rozmaite atrakcje, takie jak chociażby galerie, muzea, czy kina i teatry. Dla miłośników sportu przygotowano ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne, boiska do różnych sportów i wiele innych.

Sopot

Letnia stolica Polski słynące z pięknego molo. To centrum turystyki pełne pięknych plaż i urokliwych miejsc. Sopot upodobali sobie artyści, znajdujący tu idealny punkt na znalezienie natchnienia. Znaleźć można tu liczne galerie, teatry dla rozpieszczenia duszy, zaś dla rozpieszczenia ciała restauracje, puby i kawiarnie.